Jakie muszą być obrazki dla dzieci?

Obrazki są bardzo często wykorzystywaną pomocą edukacyjną dla dzieci. Są one wykorzystywane już w przypadku przedszkolaków i starszych dzieci żłobkowych. Czym powinny charakteryzować się pokazywane im obrazki?


Muszą być czytelne

Dziecko nie może zastanawiać się, co właściwie widzi na obrazku. On musi być czytelny i wyraźny. Ułożenie historyjki obrazkowej, jeśli na rysunkach wykorzystywane są motywy kompletnie niejasne dla dziecka właściwie mija się z celem.

Dziecko, które nie wie, co przedstawiają rysunki nie jest w stanie ułożyć ich w prawidłowej kolejności i zamienić je w logiczną całość. Nie można zapominać, że dla przedszkolaka już ułożenie spójnej historii może być wyzwaniem.

Nie ma powodu, by utrudniać mu to zadanie jeszcze bardziej i ryzykować, że maluch się zniechęci do zabawy.

Żywe kolory

Dzieci lubią kolorowe rzeczy. To samo dotyczy także historyjek obrazkowych. Barwne obrazki są bardziej interesujące dla młodych odbiorców. Przyciągają ich uwagę i motywują do nauki przez zabawę.

Co ważne, w przypadku używania intensywnych odcieni możemy zauważyć wyraźne różnice pomiędzy poszczególnymi elementami. To z kolei wpływa na ich czytelność i zazębia się z wcześniej poruszanym aspektem.